Eksperckie Informacje Prasowe umożliwiają dotarcie z informacjami na temat Twojej firmy do odpowiedniej grupy docelowej. Informacje prasowe tego typu łączą w sobie PR i content marketing.


copywriting


Co to są Eksperckie Informacje Prasowe?

Dla redakcji portali i czasopism przygotowujemy artykuły wartościowe merytorycznie, w których znajdują się wypowiedzi Twoje lub innych przedstawicieli Twojej firmy. Teksty tego typu nie mają wprost wydźwięku reklamowego, ale edukacyjny – prezentują markę jako eksperta w swojej dziedzinie. To zaś wzbudza zaufanie potencjalnych Klientów, pozycjonuje markę w branży, a nawet budzi respekt konkurentów.

Gdzie publikowane są informacje prasowe?

Informacje prasowe dystrybuujemy do wielu redakcji, dobranych stosownie do tematyki określonego tekstu. Reprezentujemy przy tym Twoją firmę w rozmowach z redakcjami. Następnie monitorujemy publikacje i na bieżąco informujemy o nich, publikując linki i skany w Panelu Klienta Empemedia. W praktyce notujemy zazwyczaj ok. 10-20 publikacji każdego materiału (gwarantujemy min. 5 publikacji). Firmy, które współpracują z nami dłuższy czas, często w ciągu roku notują ok. 250-300 publikacji na temat swojej firmy.

Nasze teksty publikowane były w setkach portali, m.in. Onet, WP, Interia, Dziennik, a także w wielu czasopismach branżowych oraz lokalnych.

Korzyści z publikacji Eksperckich Informacji Prasowych

Informacje prasowe publikowane są zazwyczaj bez aktywnych linków, ale pozwalają znaleźć markę w Google osobom, które poszukują rozwiązania konkretnego problemu. Mimo braku linków, Eksperckie Informacje Prasowe wpływają na pozycjonowanie marki (tworząc kontekst dla strony firmowej, który bierze pod uwagę także Google) oraz budują jej ekspercki wizerunek w skali ogólnopolskiej.

Eksperckie Informacje Prasowe w skrócie:

  • W każdym miesiącu współpracy przygotowujemy zazwyczaj jedną informację prasową z wysyłką do wielu mediów z wypowiedziami przedstawiciela firmy Klienta.
  • W uzgodnieniu z Klientem i wybraną redakcją, informacja prasowa masowa może być zamieniona na artykuł na wyłączność dla redakcji zaakceptowanej przez Klienta.
  • Możliwość przygotowania dodatkowych informacji prasowych w miesiącu (opcja).
  • Możliwość dodatkowej promocji płatnej w dowolnie wybranych portalach lub czasopismach.
  • Utrzymywanie relacji z mediami na zasadzie e-mailowego rzecznictwa prasowego.
  • Gwarancja minimum pięciu publikacji każdego tekstu masowego.
  • 30-dniowy monitoring publikacji każdego tekstu masowego.
  • Dostęp do Panelu Klienta Empemedia z listą publikacji i linkami.

Przykłady naszych eksperckich informacji prasowych znajdziesz w Biurze Prasowym Empemedia.


Masz pytania? Zadaj je tutaj:

 

 Proszę o przygotowanie oferty handlowej. Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celach marketingowych przez Agencję PR Empemedia.